סנדוויץ לכל אחד בדיחות סנדוויץ הסנדוויץ היומי הכל על הסנדוויץ הכרטיס האישי הרשמה סנדוויץ ביומן משחק הסנדוויץ סקר סנדוויץ משחק הסנדוויץ פורומים מדריך המוצרים דף הביתהרוזן הרביעי של סנדוויץ´ (גיורא רז)
הרוזן הרביעי של סנדוויץ´
בערב קיץ חמים בשנת 1762, הסב לו ג´והן מונטגיו, ,הרוזן הרביעי של סנדוויץ´ כהרגלו לשולחן הקלפים. (האדון הנכבד ורם המעלה היה באותם ימים שר החוץ בממשלת הוד מלכותו ג´ורג´ השלישי. ולימים הלורד הראשון של האדמירליות הבריטית (שר הצי). שעות רבות בסדר יומו העמוס של הלורד היו מוקדשות לתחביבו האהוב - משחקי המזל.

אותו יום, שלא כהרגלו, לא מש הלורד משולחן המשחקים מבוקר עד ערב וסרב לקום אפילו לארוחה או מנוחה קלה. מאחר שגם מהמרים כפייתיים אינם יכולים להתעלם מצרכי גופם התובעני וכדי להרגיע במעט את קיבתו ההומה, ציווה על משרתו, , להביא לו משהוא לאכול. משהוא שיהיה משביע, שהכנתו תהיה מהירה, שניתן לאכלו ללא צלחת וסכ´ום ושלא ילכלך את הידיים, כך שלא תופרע "עבודת הקודש".
תוך זמן קצר שב המשרת והגיש לרוזן של סנדוויץ´, סנדוויץ´! שתי פרוסות לחם עבות ובינהן רצועות בשר וגבינה.
קשה להבין מדוע שוייכה ההכרה הרשמית בפופולריות של המאכל העתיק לאותו אדם דווקא, ששימש אומנם בתפקידים בכירים בממשל הבריטי בתקופה הסוערת של המהפכה האמריקנית והרחבת האימפריה באוקינוס השקט, אך היה ידוע בנטיותיו חסרות המצפון לשוחד, בהתמכרותו להימורים ובניהול הכושל של תפקידיו הציבוריים. ולא די בכך, בהיותו נשוי החזיק אדון מונטגיו פילגש, מרגרט שמה, שילדה לו ארבעה ילדים.
לזכותו, מצא הלורד הראשון של הצי ענין רב ותמך נמרצות במסעותיו של הספן והמגלה הידוע, קפיטן ג´ימס קוק .

לא ברור אם הלורד סנדויץ´ כיבד את הספן הנועז במאכל ה"חדש" שנקרא על שמו, אך חליפת מכתבים ענפה בינו, כשר הממונה על האדמירליות ובין קוק פורשת בהרחבה את סיפור מסעותיו ההרואי.
מפעלו של ג´יימס קוק החל במיפוי האיטנסיבי של חופי מזרח קנדה
(1763) וסיפוחם לבריטניה. בהמשך, נשלח קוק להוביל מסע לגילוי אדמות חדשות בדרום האוקינוס השקט ולצפות ולאשש את תופעת " הטרנזיט של ונוס", תופעה זהה ללקוי חמה, אלא שבמקום הירח החולף בין השמש לארץ, עושה זאת כוכב הלכת ונוס.

במסע זה הקיף ג´ימס קוק בספינתו ה"אנדוור" את כיף הורן, הקצה הדרומי של יבשת אמריקה הדרומית, הגיע לטהיטי, ערך מיפוי ממושך של חופי ניו זילנד, חקר לראשונה את אוסטרליה המזרחית והצהיר על שייכותה לאימפריה הבריטית. מסעו השלישי של קוק נועד לגלות את המעבר הצפוני מערבי מהאוקינוס השקט לאטלנטי. קוק הגיע אומנם למיצרי בירינג אך נכשל בנסיון לעבור בהם בגלל הקרח. המשלחת שבה לטהיטי כדי להתארגן לנסיון נוסף, ושם כידוע נרצח באכזריות ע´י הילדים.

גימס קוק גמל למיטיבו על תמיכתו הנדיבה וקרא לקבוצת איים נידחים בדרום האוקינוס השקט, על גבול החוג האנטרקטי- איי סנדוויץ´.
העולם תמיד שמח לאמץ סיפורים טובים וללכת אתם עד הסוף, וכך נמצא גם לסנדוויץ´, המאכל הנפוץ והפופולרי ביותר מאז ומתמיד, ממציא בשר ודם.

שלום אורח    התחבר
איזה סנדוויץ הכי ישראלי לדעתכם?
פלאפל
באגט עם שניצל
פסטרמה עם חומוס
לאפה עם שווארמה
לחם שחור עם ממרח שוקולד
The feature makes it easy to capture valuable conversations that you is replica watches sale be able to record, and then store those in an organized environment that simple to share with other people. You can access the recording feature with rolex replica uk on any page within the watches application. You can also move, rename, rolex replica sale and even assign alternative text for your captured audio files quickly. Maybe the recording is replica watches sale out the way you want and you want to do it again, maybe it contains sensitive rolex replica you is want discovered, or maybe you just looking to free up space on your device. I would also strongly suggest you consider the option of a touring caravan. They can be seasonally sited, which will give you most of the benefits of replica watches uk without the potential problems.